VII all-Russian rating Cup tournament "Start Line". Results.

05.12.2017

  • SL_foto_01.jpg
  • SL_foto_02.jpg
  • SL_foto_03.jpg
  • SL_foto_04.jpg
  • SL_foto_05.jpg
  • SL_foto_06.jpg
  • SL_foto_07.jpg
  • SL_foto_08.jpg
  • SL_foto_2-день_01.jpg
  • SL_foto_2-день_02.jpg
  • SL_foto_2-день_03.jpg
  • SL_foto_2-день_00.jpg
  • SL_foto_2-день_04.jpg
  • SL_foto_2-день_05.jpg
  • SL_foto_2-день_06.jpg
  • SL_foto_2-день_07.jpg
  • SL_foto_2-день_08.jpg
  • SL_foto_2-день_09.jpg
  • 3-день_01.jpg
  • 3-день_02.jpg
  • 3-день_03.jpg
  • 3-день_04.jpg


For the seventh consecutive time, with the support of Department of Physical culture and sport of the NSO, the company Start Line together with the table tennis Federation Novosibirsk region, conduct the all-Russian rating table tennis tournament Cup "Start Line", which is included in the official calendar Table Tennis Federation Of Russia.
Cup "Start Line" in 2017 has the record for actual number of participating athletes. History of successful. All competitions are held at the corporate tables of the company - Champion- the first professional tennis tables, accredited International Table Tennis Federation (ITTF). This year on the tennis tables competed 450 athletes.
For prizes from the company Start Line assembled young tennis players from Novosibirsk, Abakan, Chelyabinsk, Ulyanovsk, Usolye-Siberian, Bratsk, Irkutsk, Iskitim, Mezhdurechensk and Krasnoyarsk, Ulan-Ude, Bratsk, Novokuznetsk, Chita, Tomsk, Seversk, aspen trees, of Upper Pyshma. Three days there was hot competition among boys born in 2000,, 2003 G. R. 2006 G. R. All the participants received memorable Souvenirs Start Line, and the winners valuable prizes.

  • Награждение_01.jpg
  • Награждение_02.jpg
  • Награждение_03.jpg
  • Награждение_04.jpg
  • Награждение_05.jpg
  • Награждение_06.jpg
  • Награждение_07.jpg


The winners of the VII all-Russian tournament in table tennis Cup "Start Line".

Girls 2000
1. Golandrina Julia
2. Maria Panteleeva
3. Garmashova Anastasia

Boys 2000
1. Gavrilov Pavel
2. Tolonov Arslan
3. Nikita Makarov

Girls 2003
1. Kolmakov Veronica
2. Drebneva Jan
3. Abramova Ekaterina

Boys 2003
1. Avdeev Vladimir
2. Zvyagin Maxim
3. Polosuhin Denis

Girls 2006
1. Vandakurov Olga
2. Shipovalova Elena
3. Tormozakov Sophia

Boys 2006
1. Lusta Stepan
2. Ilyich Leo
3. Alexei Bochkov

The protocols can be downloaded here.

Company Start Line thanks to all the participants, coaches and judges for their successful work and will be delighted to welcome You to the next Russian Cup "Start Line"!
  • Открытие_03.jpg
  • Открытие_04.jpg
  • Открытие_06.jpg
  • Открытие_05.jpg


Previous tournaments You can see here:
VI all-Russian rating Cup tournament "Start Line".
Cup Start Line In 2016. Slavyansk-na-Kubani
V all-Russian rating table tennis tournament Cup "Start Line".
IV all-Russian rating table tennis tournament Cup "Start Line".
III all-Russian rating table tennis tournament Cup "Start Line".
II all-Russian tournament in table tennis Cup "Start Line"
First regional ranking table tennis tournament Cup "Start Line"

Information support:
94ed3a43ce20f9be7fc09de249f915c1.jpg Снимок.JPG 24eb69f0a63e37a8ec6cecf64b2c434c.jpg

go to list